Internetový půst Vám prospěje

Internet je médium, které využíváme pravidelně každý den. E-mail, sociální sítě, datovou schránku to vše pro korespondenci. Pro informace využíváme wikipedii, encyklopedii britanicu, nakupujeme v současné době mnohem více přes internet než v kamenných obchodech. Přes internet sjednáváme pojištění a objednáváme dovolené. Dokážete si vůbec ještě představit život bez internetu? Dokázali byste si poradit? Je to nepochybně nemyslitelné. Můžeme mít na vysedávání před monitorem jakékoli výhrady, ale nemůžeme zastřít skutečnost, že internet nám rozhodně převelice slouží. Přesto bychom se měli zamyslet nad tím, zda netrávíme na internetu trochu moc času. Často máme připomínky vůči tomu, že naše děti sedí neustále u chytrého telefonu či tabletu, ale sami si často neuvědomujeme, že sami jim v tomto ohledu nejsme právě tím nejlepším příkladem.
oranžový šálek

Eliminujte čas strávený na internetu

Rozhodně stojí za to čas u internetu eliminovat. To se týká především lidí, kteří pracují s počítačem. Ale nejen jich. Lidé, kteří pracují manuálně, si každou volnou chvíli v práci vyplňují surfováním po internetu prostřednictvím chytrých telefonů. Místo, aby výjimečný prostoj využili třeba k popovídání si s kolegy a tužení kolektivu.
stejný displej
Určitě by všem prospělo dát si něco jako internetový půst. Zkuste třeba přes víkend nezapínat notebook, nepřipojujte se na wi-fi ani data. Zkuste si najít jiný způsob interakce. Místo povrchních informací si kupte nějaký zajímavý časopis a důkladně si ho přečtěte. Určitě si toho podstatně více zapamatujete. Místo chatování na facebooku si zajděte na kafe či na pivko. Buď s přáteli nebo s partnerem či partnerkou. Místo nějaké on line hry, nabídněte dítěti neméně zábavnou alternativu jako například Activity nebo Monopoly. Trávit mnoho času na internetu je velmi jednostranné. Jeho střídmé využívání vede k rozvoji osobnosti, příliš časté naopak.