Číst, psát, počítat

Naučit se číst, psát a počítat se už dlouhou dobu považuje, za základní znaky gramotnosti.

Malé děti, jakmile objeví kouzlo tužky a pastelek, tak jsou schopné počmárat na co přijdou, včetně skříní a zdí. To ale samozřejmě není důvod dětem tužky do rukou nedávat. Naučit se tužku ovládat, nakreslit rovnou čáru, souměrné kolečko, to dá dlouhou dobu zkoušení a učení se obratnosti. Vybarvit omalovánku je dalším krůčkem, a než jdou děti do školy, umí se většina z nich alespoň velkými tiskacími písmeny podepsat. To nejtěžší je ale čeká až ve škole. Naučit se všechny ty kličky a vytvořit z nich úhledné písmo.

psaní

Naučí se psát a po pár letech se s úhledného písma leckdy moc nezůstane, ale přiznejme si, kdo v dnešní době ještě píše třeba dopisy ručně. Klávesnice a počítač s tiskárnou nahradily ruční psaní a mnozí z nás už se umí opět jen podepsat.

Nicméně onen vlastnoruční podpis nás provází a provázet bude celý život. Podepsat důležité smlouvy, jako je pracovní smlouva, tak třeba smlouva o koupi bytu, hypotéky, ale také obchodní smlouvy mezi firmami.

Podepisujete-li důležitý obchodní kontrakt se svým obchodním partnerem, je to výborná příležitost podepisovat se reklamní propiskou. Reklamní propisky, reklamní tužky, reklamní pastelky, to jsou takové malé osobní dárky, kterými můžete druhou stranu potěšit a zároveň si udělat reklamu. Propiska, i kdyby byla jen na ten podpis, bude vždy potřebná. Vždyť nejen businessman ji nosí stále při sobě v kapsičce saka.

propisky

A to nemluvíme o tom, že často si potřebujeme někde něco poznačit a propiskou na ruku, to se dá vždycky.

Propisku s vlastním logem či potiskem, ale nemusí mít jen majitelé firem, může to být i vhodný dárek k významnému jubileu. A co teprve taková sama kuličkového pera a tužky ve stylovém pouzdře? To už je skutečný dárek, který dojme obdarovaného.