Jestliže plánujete rekonstrukci, vše důkladně promyslete

Možná už vás nebaví vzhled vašeho starého bytu a pohráváte si s myšlenkou, že byste z něj vytvořili moderní byt, který bude nejen upraven na míru vašim potřebám, ale bude zároveň i dobře vypadat. A to nejen tak, abyste se do něj nestyděli pozvat na návštěvu kohokoli, ale také tak, abyste se v něm cítili dobře vy sami, což je to nejdůležitější ze všeho.

ruina

Levněji, ale s větší námahou

A možná jste dokonce tak odvážní, že si říkáte, že byste celou rekonstrukci mohli zvládnout sami vlastníma rukama. Prostě proto, že již máte nějaké zkušenosti za sebou, že se nebojíte práce, a také proto, že chcete ušetřit, což se v takovém případě skutečně výrazně projeví.

Proč ne? Pokud vám nechybí zmíněné zkušenosti a potřebná dávka odvahy, tak se rozhodně pusťte do práce. Ke svému bytu tak získáte mnohem lepší vztah a bude mít ještě dlouho na co vzpomínat. Ovšem připravte se na běh na delší trať, a hlavně si v první řadě všechno dopředu důkladně promyslete.

dům

Základem je detailní plánování

Ideální je v tomto případě vyčlenit si dostatek času na to, abyste o budoucí podobě svého bytu mohli důkladně přemýšlet, a abyste si naplánovali veškeré potřebné činnosti, které budete muset udělat. A zdaleka nejde jen o to, provést potřebné práce, ale také o to, sehnat si veškerý materiál a nářadí, a také nesmíte zapomenout na odvoz suti Praha, protože té při takových pracích vznikne nepochybně více než dost. Jistě se totiž nevyhnete bourání mnohých příček, které zbytečně drobily váš stávající byt do mnoha malých místností, což už se dnes příliš nenosí; a třeba i taková rekonstrukce bytového jádra jako je koupelna či kuchyně vydá několik metrů krychlových suti.