Když vládne slunce, vládněte s ním

Kdo by se netěšil na léto, na hrátky ve vodě, s příjemným hřejivým sluníčkem nad hlavou, někteří berou léto i jako větší příležitost k seznámení, proto nenechte nic náhodě a i o svou lehce opálenou pokožku se náležitě starejte, nezanedbávejte ani v létě líčení, jen to s ním nemusíte tolik přehánět, abyste lépe přilákaly pohledy  kolemjdoucích mužů. Pokud jste typ, který se moc neopaluje, nevadí, stačí jen podtrhnout svou přirozenou krásu pomocí bronzového líčení a hlavně pokožce dopřát ochranu před UV zářením a dostatečnou hydrataci.
sluneční svit
1)      Pleť– u opálené pleti jde hlavně o mírné svěží tónování, určitě si na ni nenanášejte velkou vrstvu make-upu, ani pudru, právě před „hutným“ make-upem zvolte raději lehký BB krém nebo bronzer, který se dá vmíchat do běžného krému, který používáte, a jen lehce ho rozetřete po obličeji. Můžete potom pleť lehce přepudrovat třpytivým pudrem a lícní kosti zvýraznit tvářenkou, ta se postará o svěží vzhled, pamatujte všeho s mírou, takže od každého jen trochu.

2)      Oči– jemně opálenému obličeji sluší výraznější kouřové líčení očí, opticky je zvětší a rozjasní, zkuste odstíny měděné, hnědé a zlaté, a nanášejte je od světlejšího tónu ve vnitřním koutku oka, po nejtmavší na vnější části pohyblivého víčka. Ideální jsou voděodolné, gelové, nebo krémové.
plážové chýše
3)      Rty– zvolte si rtěnku, která bude ladit k nahnědlému tónu pleti, na výrazné rudé tóny tentokrát zapomeňte a zkuste tóny jemné meruňkové, korálové, béžové nebo hnědé, pokud rtěnku vůbec nepoužíváte, zkuste tónovací výživný balzám.
4)      Co se týká opalování, jistě chcete být opálení rovnoměrně– předtím je potřeba zbavit pokožku odumřelých buněk, na to je výborné zvolit peeling, vybírejte ho podle toho, na jakou část těla ho chcete použít – na obličej s jemnějšími zrníčky, na tělo mohou být zrníčka hrubší, můžete k tomu použít jemnější kartáč nebo lufu.
5)      Při výběru opalovacího prostředku musíte dbát na to, aby měl dostatečně vysoký ochranný faktor podle Vaší pleti, pokožku namažte už zhruba dvacet minut před tím, než vyjdete na sluníčko, a potom je dobré ji mazat zhruba každé 2 – 3 hodiny.