Co jste nevěděly o menopauze

Proces stárnutí není nic, na co se ženy těší. Může se to projevovat mnoha zvláštními způsoby, které byste možná ani nečekaly.
schovaná prsa
1.       Podrážděnost
Mnoho žen s přibývajícím věkem ztrácí sílu. Reagují na jiné podněty jinak, mají jiné chutě a jiné preference, mohou mít pocit, jako by se stávaly někým úplně jiným. Může se stát, že se u žen po padesátce projeví deprese.

2.       Ztráta hustoty kostí
Jedním ze znaků menopauzy je i to, že řídnou kosti. Osteoporóza, která se projevuje tím, že člověku řídnou kosti a slábnou klouby, se zhoršuje právě v období menopauzy. Je proto možné, že u vás nastane vyšší riziko zlomeniny, proto byste měla být opravdu opatrná, abyste si neublížila
–          Osteoporóze lze předejít, nebo její příznaky alespoň zmírnit
Stačí, abyste svému tělu dopřávala dostatečné množství vápníku, ale také vitamínu D.
červená čelenka
3.       Pokožka ztrácí elasticitu
Nejenom na tváři je pokožka vrásčitá. Můžete mít suchou pokožku, který už není pružná ani dostatečně silná a také se už nehojí. Se suchou pokožkou souvisí i lámání vlasového vlákna a samozřejmě lupénka nebo loupání kůže. Může vás suchá pokožka svědit a může se vám loupat. Počítejte také s tím, že se vám začnou lámat nehty.

–          Ztráta vlhkosti se projeví i v oblasti pochvy
Právě tady se může stát, že budete zažívat nepříjemné pálení při sexu. Proto je dobré pamatovat na lubrikační gely, které tento problém vyřeší.

4.       Náhlý úbytek libida
Většina žen prochází obdobím, kdy ji sex nebaví nebo na něj nemá chuť. Vaše tělo se ale časem vrátí do normálu, stačí, abyste na sex nezanevřela. Ovšem je zcela zbytečné se do něj také nutit.
šedivé vlasy
5.       Rozhozené hormony
Hormonální rovnováha byla narušena a mění se, to má a následek jak nepravidelnost vašeho cyklu, tak také zhoršené příznaky během menstruačního cyklu. Ucítíte na sobě, jak vliv ovulace, tak také vlivy premenstruačního syndromu. Vaše tělo začne rovněž reagovat jinak, takže se mohou dostavit bolestivé menstruace nebo silné bolesti různých částí těla.