Krejčovské panny coby dekorace do bytu

Krejčovské panny dnes náleží ke klasickému vybavení každého kvalitního krejčovského salónu, dobré zakázkové krejčové apod. Hodnotné figuríny jsou vyrobeny z jakostního polystyrenu, jenž umožňuje snadné uchycení špendlíků. Poslední dobou jsou na trhu k dostání i tyto figuríny vyrobené z PUR pěny. Součástí prodeje je i pestrý sortiment doplňků, který ocení každá náruživá švadlena. Jedná se zejména o krčky, jenž zakončují krk panny, stojany, podstavce apod.
metr na krejčovské panně

Pohled do historie

Kdo je tvůrcem? Kdy se tato pomůcka prvně začala používat a stala se přínosnou záležitostí? Bylo tomu na konci 19. století, kdy módní návrhářství učinilo krok vpřed. Jistý pan Stockman přišel s tímto nápadem coby efektivní pomůckou pro švadleny, módní návrháře i pro domácí využití.

Posléze se tento prostředek stal nepostradatelnou součástí velkovýroby oblečení ve 20. a 21. století. Jediný problém spočíval v tom, že nebyl čas vyrábět každý kus odlišně, jako je každý člověk jiné postavy. To bylo vyřešeno následovně, že zkrátka oděvní průmysl rozdělil lidská těla do několika velikostí a dle nich byly udělány formy. Jedná se o tzv. známou konfekční velikost. Z toho se následovně vycházeno i v rámci zakázkového šití oblečení.
stevřík na figuríně
Interesantní doplněk do interiéru

Krejčovské panny však nemají striktně místo jen v šicích dílnách a v návrhářských salónech. Tento něžný skvost lze využít i v domácnosti coby jedinečný a originální doplněk do ložnice, šatny, haly apod. Avšak již na první pohled z figuríny vyzařuje elegance a šarm. Tak proč toho nevyužít i jinak?!
náprstek na šití
Figurína je perfektním doplňkem interiéru, ale kromě toho je schopna být i praktickou záležitostí. Může posloužit jako stojan na svršky či na klenoty a veškeré šperky. Zkrátka němý sluha v mnohem krásnějším provedení.

I když je zejména tato pomůcka určena pro šití a zkoušení oděvů. V tomto odvětví samozřejmě prokáže znamenitou službu a je neocenitelným pomocníkem.