Letní koupání v bazénu a potřebné pomůcky

Užíváte si každý rok koupačky na zahradě ve vašem domácím zahradním bazénu? Ať už máme kulatý, oválný, hranatý nebo jiného tvaru, vždy si v něm užijeme plnou dávku zábavy, ale i odpočinku, kopu relaxace a báječně strávených chvil, ať už s rodinou, přáteli nebo při relaxování o samotě.

Ke každému bazénu potřebujeme pár pomůcek, které nám mají ulehčit život. Přeci jen, mnoho lidí ho v létě považuje skoro za součást rodiny. Když je hezké počasí, tak se koupeme i celý týden, takže je potřeba dbát nejenom na kvalitu vody, ale také na její čistotu, zdravotní nezávadnost a především na teplotu. To je jasné a zřejmé jako facka! Teplotu pomůže zoptimalizovat plachta. Vybírat si můžete z nesčetně druhů. Ideální jsou solární typy.

Bílá, transparentní neboli takzvaná průhledná, modrá, ale i černá, přesně v takových barvách se mohou vyskytovat solární plachty na bazén.

dívka pod vodou

Právě solární plachta má za hlavní úkol vodu ohřívat a to pomocí slunečních paprsků ze sluníčka. Stačí jeden krásný letní den a druhý den už se opět můžeme koupat v příjemně osvěžující vodě a dovádět s dětmi či si jen tak „lebedit“ a odpočívat na lehátku.

Dalším jejím úkolem je bránění, aby se voda ochlazovala. Zejména v noci, kdy teploty venkovních stupňů klesají. Díky plachtě nebude unikat tolik tepla, které se přes den ve vodě nashromáždilo. A v neposlední řadě chrání také vodu před napadaným listím, trávou, prachem a pylem, který se hromadí a který by se bez plachty velice snadno dostal až do vody a my bychom pak museli další den lítat se síťkou kolem bazénu nejmíň hodinu a lovit všechny tyto „zbytky“. Proto nepodceňujte sílu plachty. Přeci jen nám usnadňuje život.

žena u bazénu

V horkých letních dnech plachta brání odparu vody. Možná jste si už všimli, že čas od času vody nenápadně, nebo i nápadně ubude, to je způsobeno oparem v horkých dnech a právě i tomu má plachta zabránit a zamezit tak určitým ztrátám. Vždy musí ležet přímo na hladině, aby mohl probíhat tepelný přenos ze sluníčka rovnou na hladinu pod ní. V podstatě umocňuje probíhající přenos tepla a díky tomu se voda rychleji otepluje.