Recepty našich babiček pro krásnější pleť a chrup

Mastné vlasy – mastné vlasy svádí ke každodennímu umývání šamponem a to je naopak roztáčení začarovaného kruhu. I sebelepší kondicionér tomuto jevu nezabrání. Jednoduchý recept na tento problém pochází od našich babiček, ty si věděly rady již dávno a na mastící se vlasy používaly mátu peprnou. Nálev ze sušených nebo čerstvých listů pomůže pokožku stáhnout a ta bude produkovat méně mazu. Tím se však neodstraní příčina, která pokud není genetická, lze ji výrazně zredukovat mytím vlasů nikoli šamponem, ale pouze vodou s přísadou jedlé sody. Stačí pouhá lžička na půl litru vody a po umytí aplikujeme namísto kondicionéru jablečný ocet.
zrzka za keřem
Černé tečky – nečistoty na pleti ve formě černých teček, nejčastěji způsobené znečištěným ovzduším ve městech, odstraníte pleťovou maskou z medu, třtinového cukru a olivového oleje. Směs nesmí přijít do styku se sliznicí očí. Nechte působit čtvrt hodiny a poté opláchněte vlažnou vodou. Výsledek je excelentní.
Péče o chrup – dokonalý přírodní přípravek nejen pro čištění, ale i vybělení skloviny bez vedlejších účinků připravíte z čtyř lžic jedlé sody, kávové lžičky kuchyňské soli, nejlépe mořské, poloviny lžičky sušeného mletého zázvoru a pěti kapkami éterického oleje z máty peprné. Stačí aplikovat dvakrát v průběhu týdne, výrazně se tímto způsobem sníží množství bakterií v ústní dutině a zároveň tím vyživíte dásně.
Povadlá a vrásčitá pokožka – pro redukci vrásek a zlepšení kvality povrchové i hlubší vrstvy pokožky pomůže maska z nastrouhané mrkve smíchané se dvěma lžícemi tučného tvarohu. Pleť nasákne antioxidanty, především karotenem, zároveň získá výživu a bude vláčná a napnutá. Namísto tvarohu lze použít i kvalitní bílý jogurt.
kudrnatá žena
Suchá kůže a popraskané paty– jestliže trpíte na tyto neduhy, ať už na rukou, na obličeji, nebo na chodidlech, zaručeně pomáhá maska z bílého jogurtu, zralého až přezrálého banánu, vaječného žloutku a olivového za studena lisovaného panenského oleje. Nechá se působit zhruba půl hodiny, ideální je toto provádět před spaním dvakrát v týdnu