Jak vnímají muži a ženy erotogenní zóny

Do nedávné doby nebyl proveden žádný seriózní vědecký průzkum, jež by poodhalil skutečný zájem lidstva na tělesných partiích, resp. místech, která jsou citlivými doteky zdrojem podnětů pro sexuální aktivitu. První rozsáhlá vědecká práce byla publikována teprve před několika lety.

vyrvaná tvář

Zajímavé výsledky neurologického výzkumu

V britském deníku The Observer se objevila zajímavá zmínka o studii, která se zabývala erotogenními zónami a rozdíly v jejich vnímání mezi muži a ženami. Za tímto účelem se sešli vědci, specialisté z oboru neurologie, z Jihoafrické republiky a z Velké Británie, ke své studii vybrali osm stovek respondentů, kteří odpovídali na dotazy v písemném anonymním dotazníku. Cílem bylo zjistit, jaké části těla lidé považují za vzrušující, proč je například dotek nosu o zátylek nesmírně příjemný, a naopak nos přiložený na nose navozuje spíše odpudivé pocity.

Výsledky výzkumu nezohledňovaly ani věk, dokonce ani rasový genofond nebo sexuální orientaci. Sestavili přehlednou tabulku zhruba čtyřiceti částí těla a lidé je měli zařadit do stupnice oblíbenosti od největší k nejnižší. Zajímal je také rozdíl mezi ženami a muži.

Některá hodnocení byla nesmírně překvapivá. Pochopitelně v tabulce erotické citlivosti na tom byla nejlépe pohlavní ústrojí. Na shodné úrovni se však umístily i ušní lalůčky, rty a vnitřní strana stehen. Velmi dobře si vedla i ramena, trapéz, šíje a lopatky. Muže velmi vzrušují ženské uši, kotníky a zadní strana lýtek a stehen, naopak ženy se o mužská lýtka téměř nezajímaly.
žena v prádle

Chodidla neuspěla

Snad největším překvapením byla chodidla. Ta jsou obecně považována za zdroj rozkoše vzhledem k milionům akupresurních bodů a orgánové mapě celého těla. Zároveň je známo, že se uvnitř mozku nachází tyto body hned vedle pohlavního ústrojí. Více než 75 procent zúčastněných je uvádělo až na konec žebříčku s nulovou známkou.