Snižte svou váhu. Budete na tom lépe

Na tloustnutí není nic příjemného ani půvabného. V případě, že na sobě začínáte vidět, jak vám přibývají kilogramy, začněte hned hubnout. Budete se cítit lépe.

Snižte svou váhu. Budete na tom lépe

Na tom mít nadváhu není v dnešní době nic zvláštního. A není to samozřejmě dobře. Vzhledem k tomu, kolik lidí je ale dnes obézních, vypadá lehká nadváha jen jako maličká nepříjemnost, kterou se člověk nemusí zabývat. Ano, je pravda, že nejde o nic hrozného, ale mějte na paměti, že i hodně tlustí lidé v dřívějších dobách měli pouze lehkou nadváhu. Ta se totiž může díky špatnému životnímu stylu proměnit v poměrně krátkém časovém intervalu do obezity, se kterou už není žádný špás. Obezita je totiž zdraví ohrožující stav, který je dobré řešit ještě dříve, než se vymkne z pod kontroly.

Čnika a paprika

A proto je dobré se pravidelně hlídat. To neznamená se každý den dívat do zrcadla, jestli netloustnete. Je dobré se ale v pravidelných intervalech, třeba jednou nebo dvakrát týdně zvážit. V případě, že máte pochybnosti, není od věci si jednou za měsíc spočítat BMI Bmikalkulacka, které je přesnější. K jeho vypočítání budete potřebovat jak váhu, tak i výšku postavy a věk.

Bojujte pomocí jídla

V případě, že je BMI vysoké, nedá se nic dělat a je potřeba se pustit s velkou vervou do hubnutí. Jak moc přísní na sebe budete muset být se odvíjí podle toho, co vám vyšlo ve výsledku. Čím vyšší číslo, tím budete muset nasadit tvrdší dietu. Pro lehčí nadváhu však není potřeba kdovíjak vyšilovat. Zde postačí jen drobnější odchylky od normálu. Vynechat sladké věci, a naopak místo toho jíst více zeleniny. Doporučuje se také omezit tučná jídla, která se na postavě také dokáží velmi nepěkně podepsat.

Dietní sendvič

Každý organismus funguje trochu jinak, a tak finty, se kterými hubnout vaši přátelé nemusí fungovat u vás. Toto mějte na paměti a příliš neklesejte na mysli, když se vám hubnutí ze začátku nebude moc dařit. Chcete-li na to jít doopravdy vědecky, není nic snazšího než navštívit vhodného odborníka, třeba dietologa. Ten vás nejen vyšetří, ale zároveň vám nabídne i možnost vypracování jídelníčku na míru. Této možnosti je více než dobré využít.