Stěhovat se a bez stresu

Úmorné přehrabování v hromadách zašlých věcí, zvažování co vyhodit a co nechat, pečlivé probírání artefaktů, které nás denně obklopují, nekonečné odvážení banánovek do nového bydliště a nesmělé prosby o pomoc známých a přátel… I takhle to může vypadat během stěhování.
přesun krabice.png
To všechno člověku zrovna nepřidá na duševní pohodě. Každý by se nejraději ocitl na místě nového bydliště, usedl a bez předcházející námahy spočinul s tím, že už nemusí nic řešit. Zkrátka a dobře organizovat stěhování nepatří k nejpříjemnějším lidským úkonům. Vše si lze zjednodušit, ale množství věcí, které je potřeba převézt zůstane vždy stejné, pokud nezačneme v rámci naší slabší chvilky zběsile vyhazovat to, co už nepotřebujeme.
muž a krabice.jpg
Se stěhováním souvisí mnohé neoblíbené aktivity, kterým by se každý raději vyhnul. Musí se uklidit, sehnat bedny na sbalení věcí a pak vše převézt. Často se celý proces protáhne na dobu několika týdnů, protože většina z nás raději postupuje pozvolna a v minulém bydlišti se otočí navíckrát. To je jistě lepší než se snažit všechno nacpat do už tak dost plného auta. Stěhování může být ovšem velký a zcela zbytečný nápor pro člověka, který chodí do práce a je tedy omezen pracovní dobou a v neposlední řadě únavou, kterou si z práce odnáší i domů. Staří mládenci a nezadané ženy to mají vcelku jednoduché, ale najdou se mezi námi i tací, kteří kumulovali majetek a najednou neví, jak jej převézt. A co teprve když se stěhuje celá rodina!

Samozřejmě každý z nás ať zváží, jakým způsobem se přestěhuje. Cena, za kterou si můžeme pronajmout například dodávku na stěhování větších věcí, nábytku a elektronických spotřebičů, se oproti dřívějšku značně snížila. Celkově se dostupnost stěhovacích služeb rozšířila a její využití si mnozí nemohou vynachválit.

Pokud nechcete, nemusíte se v rámci stěhování angažovat takřka vůbec. Se vším vám naštěstí mohou pomáhat různé specializované společnosti, o jedné z nich se můžete dočíst na a rovnou zvažte, zda se nevyplatí poptávka po práci „stěhováků“ více než trylkování s kvantem beden.