Útulné bydlení pro každého

Pokud si v dnešní době chcete pořídit v nějakém větším městě či snad dokonce v naší metropoli, musíte počítat s tím, že si hodně připlatíte a v případě Prahy to platí dvakrát tolik. Ceny nemovitostí jsou rok od roku dražší a dle odhadů všech odborníků budou nadále expandovat vzhůru, takže neočekávejte, že se v dohledném době situace nějak změní k lepšímu, spíše naopak. Máte-li tedy zájem koupit si nějaké bydlení, rozhodně otálení nemá příliš velký smysl. Nemusíte si ale pořizovat drahý byt či snad ještě dražší rodinnou vilku, ale své peníze můžete investovat i jinak.

Mobilní bydlení

Stále populárnější jsou kupříkladu mobilní domy celoroční, které nabízejí prakticky ten samý komfort, jako byty v panelácích, ale zároveň jsou ve většině případů mnohem levnější. Jak již jejich název napovídá, nejedná se pouze o sezónní bydlení, ale dají se používat dvanáct měsíců v roce.

Samozřejmě, že největší lákadlem na mobilních domech celoročních je jejich cena, která je skutečně příznivá, všem to není ani zdaleka jejich jediným plusem. Nespornou výhodou je i jejich základní vybavení, které bývá na skutečně vysoké úrovni. Neplatí to samozřejmě vždy, ale moderní obydlí na kolech jsou již plně vybavena vším potřebným, tedy nábytkem a často i většinou nezbytných elektrospotřebičů. To má dvě výhody – nemusíte nic stěhovat ani nic dalšího kupovat. Prostě se nastěhujete a můžete hned žít bez nutnosti dělat další úpravy či se starat se stěhováním. Své stávající vybavení můžete dobře prodat.

Bydlení pro celou rodinu

Podnikání? Proč ne

Vzhledem k tomu, že se jedná o mobilní bydlení, je možné s ním docela snadno cestovat, což se hodí třeba i k podnikání. Vlastníte-li kupříkladu stavební firmu, můžete tento druh obydlí používat jako hotel pro sezónní dělníky. Nemusíte si rovnou pořizovat ty nejluxusnější verze. K tomto účelu bohatě postačí levnější typy, které by však stále neměly postrádat kvalitní zateplení.