základní herní prvky na dětském hřišti

Dětské hřiště jsou skvělou zábavou pro děti každého věku. Vyhrají si na něm ti nejmenší, ale i dospívající. Proto je dobré na to myslet a hřiště navrhnout tak, aby tam zábavu našly děti v jakémkoli věku. Pokud máte možnost, je dobré klidně i menší hřiště dětem na zahradě pořídit. V dnešní době se budují hřiště v každém městě i na vesnici. Ale pokud děti budou mít možnost si vyběhnout ven na zahradu a mohou si pohrát i na svém hřišti, tak budou mít z toho radost.

Hřiště je skvělé nejenom pro zábavu, ale také herní prvky pomáhají zlepšit koordinaci, procvičit a zesílit tělo a prohlubují i fantazii. Hřiště můžete pořídit již vytvořenou sestavu anebo si navrhnout svoje vlastní hřiště a postupně ho sestavovat, dokupovat a navrhnout si svoje vlastní. Je dobré myslet u toho na to, co mají děti rádi, co je zajímá a podle toho hřiště sestavovat.

originální hřiště

A co konkrétně by v základu nemělo na dětském hřišti chybět? Je to určitě různé druhy houpaček. Houpačky děti milují v jakémkoli věku. A i větší část dospělých by si houpačku také užilo. Můžete si tam klidně nějakou zabudovat i pro sebe.

Dále je nezbytná také skluzavka. A velmi důležitým prvkem je také dřevěné pískoviště s krytem. Pískoviště s krytem je nejlepší, protože tak ochráníte písek před znečištěním od výkalů zvířat. A pokud máte malé děti, které písek rádi i dávají do úst, tak je to téměř až nezbytnost zajistit, aby se k písku nedostaly kočky apod.

písek a hračky

Dále budou děti rádi také za domeček, průlezky, houpací koně na pružině, různá lana, horolezecké stěny, tunely, prostor pro míčové hry a další prvky. Můžete hřiště navrhnout třeba do tvaru parní lokomotivy, traktoru, lodě apod. Můžete tak hřiště doladit dalekohledem, komínem, koly, volantem či houkačkami.

Myslete u návrhu hřiště i na to, aby bylo hřiště udělané tak, že ho děti využijí v každém věku. Některé herní prvky se dají obměnit a vyměnit za prvky pro větší děti. Kreativní a zábavné hřiště nadchne každé dítě.