Co dnes znamená být online

Pokud se vydáte na procházku po městě v době, kdy jdou děti do školy nebo jim končí škola, tak můžete vidět plno lidí, kteří tráví čekání na autobus či vlak právě na telefonu. Jsou online na svých telefonech. Mají připojení k internetu tzv. data. Komunikují se svými rodiči nebo si píšou s kamarády, se kterými se před nějakou chvilkou viděli ve škole. Online tedy znamenáte být připojený na internetu, mít profil na sociální síti a komunikovat s okolím.
zlatý mobil

Pokud si založíte profil na Instagramu nebo Facebooku, tak si můžete přidat několik lidí do přátel. Na Instagramu si nepřidáváte přátele, ale začínáte je sledovat. Lidé v dnešní době nemají moc soukromí, a to právě kvůli sociálním sítím. Jsou zvyklí, že místo toho, aby šli s někým ven posedět a pokecat, tak jsou raději na internetu, kde komunikují se svým okolím. Proč? Odpověď je jednoduchá. Lidé využívají toho, co je pro ně jednodušší. Stávají se línějšími a pohodlnějšími. Proč chodit do kavárny a utrácet peníze, když si můžete kávu uvařit doma a jen si sednout na sedačku a připojit se na internet? Je to prostě mnohem jednodušší, než to bylo dřív. Vše máme lépe dostupné a vše je jednodušší. Dříve se posílali dopisy, ale lidé se stále scházeli. Nyní se scházet nemusí.
fotky na mobilu


Mohou si zavolat přes Skype pomocí videohovoru. Lidi se tak navzájem uvidí a mohou komunikovat. Jsou tedy online. Dříve jsme jako děti musely jít ven, dojít k baráku našeho kamaráda, zazvonit, zeptat se, zda je doma a poté jsme mohly jít zpět domů nebo s ním zůstat venku. Dneska pouze vezmete telefon/notebook/tablet, připojíte se k sociální sítí, vyhledáte si profil vašeho kamaráda/kamarádky a napíšete mu, jestli je doma a zda má čas. Odpověď se vám nejčastěji dostaví do pár minut, protože k wifi má připojení téměř každý. Takže na druhé straně zacinká telefon a už se vám odepisuje.