Dovolené za každou cenu?

Každý touží vyrazit alespoň jednou za rok na dovolenou. Jsou lidé, kteří využívají nabídky first minute a dovolenou si rezervují už s ročním předstihem. Je to rozhodně velmi ekonomické. Ovšem i když je to ekonomické, někteří lidé na to nemají peníze. Nezřídka to lidé řeší po svém. To znamená, že si na rekreaci prostě půjčí peníze. Má taková dovolená za všechny peníze smysl ? Na dovolenou jedete na týden, maximálně dva. Úvěr budete splácet minimálně rok. Stojí to opravdu za to? Jenomže většina lidí to nedělá pro sebe, ale pro své děti. Nechtějí, aby se děti cítily frustrované z toho, že letos nebyly u moře.

tahiti jižní moře Protože nechceme zklamat děti, bereme si úvěry na rekreaci, vánoce nebo ozdravné pobyty. Pokud by se jednalo opravdu o jednorázovou záležitost v době dočasné nouze, daly by se nad tím přimhouřit oči, ale pokud se tak děje pravidelně, svědčí to o finanční negramotnosti. Pokud nemáte pravidelně peníze na rekreaci, určitě byste se měli zamyslet nad tím, co děláte v rodinném rozpočtu špatně. Kde by mohly být rezervy, na čem byste byli schopni ušetřit? Když si lidé začnou vypracovávat rodinné účetnictví, často jsou překvapeni tím, jaké mají nevyužité rezervy. Zkuste je také najít, bude to pro Vaše dobro. Případně nebylo by vhodné změnit zaměstnání?
chalupa u břehu

Také je na místě položit si otázku, co si představujete od své rekreace snů? Musí být u moře? Vždyť můžete vyrazit na cenově dostupnou dovolenou v tuzemsku. Pokud nemáte na čtrnáctidenní či týdenní dovolenou, zkuste si dopřát alespoň pár dní. Je to kompromis, ale pořád lepší, než nic. Nestyďte se nakupovat vouchery. Jsou lidé, kteří se holedbají tím, že by si na slevovém portálu nikdy nic nepořídili. Je to jejich problém, ale pro Vás to může být způsob, jak se někam dostat a nikomu se za to přece zpovídat nebudete.