Co nedělat na internetu

Internet je fenoménem tohoto tisíciletí. Bez této původně armádní technologie, si dokáže život představit málokdo z civilizovaného světa. Vše dobré má ale i druhou minci. Ve škole se nevyučuje etiketa chování na internetu. A tak málokdo ví, jakým úskalím a jakému chování by se v tomto digitálním prostoru měl vyhnout.
foťák a laptop 
1. Sdílíte příliš mnoho informací o vašich dětech
 
Sdílení několika roztomilých snímků je v pořádku, ale sdělování příliš soukromých informací může být velmi ošemetné.
 
Dnes je pro společensky nebezpečné jedince lehčí než kdy jindy najít jméno vašeho dítěte a vaše osobní, či profesní údaje. Tyto individua následně mohou dokonce sledovat rozvrhy sportovních událostí a klubů na školách (často velice jednoduše díky sociálním médiím). Nedávejte jim šanci, aby při potencionální komunikaci s vaším dítětem mohli na základě znalosti těchto údajů znít důvěryhodně.
 
2. Hádáte se na sociálních médiích
 
Všichni jsme narazili na příspěvky, které nás rozzlobily. Nepochopený komentář, obyčejná lidská hloupost, dezinformace. Toho všeho na internetu najdete do sytosti. K tomu lze zmínit i fenomén „trolla“, což je člověk, kterýje obvykle v anonymitě a do diskuzí přispívá záměrně urážlivými komentáři. A to často s jediným účelem – někoho vyprovokovat.
tablet na stole 
Pokud potřebujete vyřešit své problémy, udělejte tak osobně, nebo alespoň telefonicky. Obyčejná psaná komunikace může být pro pochopení složitá a nepřesná. Hádky prostřednictvím této technologie většinou končí špatně. A tak Facebook namísto aby lidi sbližoval, je často rozděluje.
 
3. Bezmyšlenkovitě používáte veřejné wifi sítě
 
Veřejná wifi připojení mohou být snadným terčem hackerů. Síť vaší kavárny může být snadno nahrazena potencionálním útočníkem. Pro toho jsou pak vaše data, včetně hesel, snadným cílem. Proto doporučuji používat VPN služby, ideálně vlastní mobilní připojení.