Port Grimaud, „Francouzské Benátky“

Trocha historie
Historie městečka sahá do 60.let 20.století a je navrženo právě ve stylu italských Benátek. Leží v zálivu Saint-Tropez a do působiště legendárního četníka to odsud máte 4 kilometry. Stylové domky, většinou vybavené vlastním přístavištěm a nezbytnou loďkou,  jsou umístěny na půvabných poloostrůvcích. Přestože leží městečko na Francouzské Riviéře, je sem určitým způsobem daleko od módního Nice a dalších velkých měst, i když je máte v dojezdové vzdálenosti.
saint tropez
Městečko
Najdete tu i a malebné náměstí, na kterém se v turistické sezóně pořádají každý týden tradiční trhy. Nakoupit můžete jak nezbytné suvenýry, tak i klasické, čerstvě připravené francouzské speciality. Přímo na náměstí je i vyhlášená cukrárna s vynikající zmrzlinou, které tu mají mnoho druhů.
Pokud jste spíše zvídaví než chtiví nákupů, určitě se nechte zlákat místní rozhlednou a vychutnejte si neopakovatelný pohled na azurově modré moře a sluncem vybělené okenice zdejších staveb. Rozhodně si také nenechte ujít prohlídkovou plavbu výletní lodí, kterou můžete absolvovat jak za slunečného dne, tak i v noci.
Pokud vás celodenní zážitky unaví, není nic snazšího než navštívit některou z vinárniček či restaurací a vychutnat si skvělé francouzské víno.
pláž v saint tropez
Ubytování
Pokud se rozhodnete strávit letní dovolenou právě tady, můžete se samozřejmě ubytovat v některém zdejším hotýlku. Můžete se ale ubytovat i v plážovém resortu Prairies de la Mer, který je v dochozí vzdálenosti cca 10 minut. Kromě ušetřených peněz tedy lze zažít i pravou plážovou romantiku.
Zvolit můžete jak luxusní bungalov, odkud jste po pár krocích v sametově hebkém písku přímo u moře, nebo plně vybavené mobilheimy o výměře 2+1. V nich najdete kompletně vybavenou kuchyňku (od lžičky po kávovar), koupelnu se sprchovým koutem, ale i televizi, součástí je i terasa s dřevěným nábytkem a grilem. Tato dočasná přístřeší mají ale pod palcem různí pronajímatelé, takže se určitě vyplatí srovnat všechny nabídky. V dojezdové vzdálenosti najdete i dva hypermarkety, kde si můžete pohodlně nakoupit, ceny potravin jsou zhruba stejné jako u nás.
Pláž
Zdejší pláž lze bez nadsázky označit za plně vybavený ráj na zemi, odkud se vám nebude chtít nikdy odejít. Samozřejmostí je čistota, při noční nebo brzce ranní procházce můžete narazit na zaměstnance resortu, kteří hráběmi pročesávají písek, aby v něm neuvízly žádné odpadky.
V celém resortu se také nachází několik volně (a zdarma) přístupných umýváren, laděných vždy do konkrétního historického období. Pokud se tedy toužíte sprchovat v egyptských či římských kulisách, máte možnost. Nutno dodat, že i tady je sterilně čisto.
kamenité pobřeží
Vybavenost pláže
·         přímo na pláži sprchy se sladkou vodou
·         luxusní restaurace i stánky
·         toalety, umývárny
·         půjčovny lehátek
·         obchodsrovnatelný s klasickou večerkou
·         tématická hřiště pro děti
·         kasino
·         pouťové atrakce