Nákup firmy

Zajetá společnost

Stejně jak nové firmy vznikají, tak na trhu jich je dost ke koupi. To může být pro nás skvělá příležitost, jak vydělat slušné peníze. Je však nutné dívat se na to, jakou má minulost a jak na tom vlastně je, protože někdy to nemusí být, jak se na první pohled zdá. Jako první je dobré najít si seriózního prodejce s dobrou nabídkou. Jakmile si už nějakou vyhlédneme, tak je rozhodně nutné postupovat obezřetně, protože se tu točí velké peníze, takže se nesmíme unáhlit.

telefonující podnikatel

Nejprve musíme zjistit, jak na tom je finančně, jestli nemá nějaké dluhy, jak se jí daří, kolik vydělává a tak dále. Kostlivci ve skříni můžou být dobře skryti. Z tohoto důvodu si běžně lidé zvou právníka a různé poradce, aby měli skutečně jistotu. Jakmile firmu skutečně koupíme, tak je zapotřebí dělat všechno pro to, aby se jí finančně dařilo, takže na ní rozhodně musíme pracovat. Budeme mít totiž velký vliv na to, jakým směrem se bude vyvíjet.

Ready made

Můžeme zvolit ještě jinou variantu, a to konkrétně ready made společnost. Nejedná se rozhodně o firmu, která by jela fungovala třeba 20 let, protože se dá říct, že se jedná o nově založenou společnost. To znamená, že je zapsaná kompletně v rejstříku se všemi potřebnými záležitostmi a my po nákupu můžeme začít se svou podnikatelskou společností.

práce na notebooku

Zaplatíme za ni jistou částku, ovšem zase se nemusíme starat o založení a podobně, což zabere čas a jsou to jisté starosti. Sro na prodej je skvělým příkladem, jak si ji můžeme snadno zakoupit a vyhnout se starostem. Rozhodně cena není nijak vysoká, takže naši peněženku nákup bolet nebude. Tato společnost se zabývá i poskytováním virtuálního sídla, a proto můžeme všechno hezky spojit dohromady. S tím je spojeno, že můžeme od této společnosti využívat kanceláře. Ceny se drží hodně nízko, a proto vše můžete zařídit za hodně málo financí.