Výhody venkovní dlažby z kamene


Přírodní kámen je symbolem planety Země, je to jedna ze surovin, kterou lidstvo využívalo již před mnoha tisíci lety. I když původní primitivní kamenná obydlí i nástroje vystřídaly jiné materiály, stále kámen patří k nejdůležitějším stavebním hmotám pro výrobu různých prvků, jako jsou např. obklady a dlažby.

Chcete-li svou zahradu doplnit chodníčky z kamene, bude to pravděpodobně ta nejlepší volba, jakou můžete učinit. Co lze očekávat od venkovní dlažby z kamene a s jakými požadavky se obrátit na prodejce tohoto materiálu?

Mrazuvzdorná – kámen odolává přirozeně mrazivému počasí a stejně tak i horkému letnímu slunci. Povětrnostní vlivy na jeho strukturu i povrch nemají prakticky žádný vliv, tedy v zásadě tu působí vzdušná i vodní eroze, ale v tak zanedbatelné míře, že to pouhým okem nezaznamenáte ani za pár desítek let. Podívejte se na kamenné domy, mosty, hrady a zámky a další stavební konstrukce, mnohé z nich nemusely projít ani rozsáhlou rekonstrukcí, abychom je mohli i dnes obdivovat v jejich původní kráse.

kameny v exteriéru

Luxusní vzhled – kdybyste si nechali zhotovit chodník na zahradě ze zámkové betonové dlažby, bude to vypadat příliš synteticky. Stejně tak i keramické dlaždice nebo umělý kámen z epoxidové pryskyřice. Pravý kámen je zkrátka něco podobného, jako dřevo, má jedinečný tvar, kresbu, barvu a strukturu, a každý kus je originál.

kamenná dlažba

Jak se vám po kamenech chodí – čím dál více vídáme mezi lidmi nadšence, kteří propagují chůzi bez bot. Vyzout se přitom na vlastní zahradě a projít se naboso po trávníku a mezitím našlapovat po sluncem vyhřátých kamenech je balzám pro tělo i duši. Tedy hlavně pro duši – pochroumanou psychiku, která dnes velmi dostává zabrat. Zároveň z kamenů přijímáme zemitou energii a říká se, že takoví lidé jsou vyrovnanější, sebevědomější a spokojenější. Vyzkoušejte to i vy.