Naučit se něco nového

Mnoho lidí si hledá nějakého koníčka, kterým by si rozšířili obzory a který zároveň budou moct provozovat, když budou mít čas a náladu. Jednou z možností je naučit se hrát na nějaký hudební nástroj. Co takhle zkusit hru na kytaru? Až se naučíte pár písniček, můžete s tím překvapit své kamarády při grilovačkách, nebo si zazpíváte s dětmi na dovolené u táboráku.

Máte několik způsobů, jak se základy hry naučit. První z nich je kurz pořádaný například Lidovou školou umění, nebo lidmi, kteří v této oblasti podnikají a vyučují kurzy hry na kytaru u sebe doma. Tyto kurzy jsou pochopitelně zpoplatněny. Nevýhoda je, že kurz bude pravidelně v určitý den a hodinu, a tak nebudete svým pánem času. Výhodou je, že vás to bude nutit do kurzu přijít a tím pádem nejspíš celý kurz dokončíte.

noty

Druhou možností je najít si on-line kurz na Youtube. Tady najdete i kurzy zadarmo, protože autoři vydělávají na reklamách a počtu shlédnutí, a budete si je moct pustit, kdykoliv se vám zachce, ale mají jednu velkou nevýhodu a to je, že nebudete mít žádnou odezvu a nebudete proto vědět, zda provádíte vše správně. Také se vám může stát, že se nedonutíte do další a další lekce a za chvíli odložíte kytaru stranou a kurz ani nedokončíte, což by byla škoda.

A pak je tu kurz hry na kytaru https://petanovykurzy.cz/revolucni-kytarovy-kurz/, který vás překvapí svou pečlivostí, jak vysvětluje začátečníkům veškeré maličkosti. Celým kurzem vás provede lektor, který na videích učí jiného začátečníka a prakticky na něm vysvětluje vše, s čím se můžete potkat při základech výuky hry na kytaru i vy.

kytara

Naučit se hrát na hudební nástroj vám může pomoct od pracovních stresů, hudba uklidňuje, i když začátky mohou být těžké a naučit prsty, aby stiskly struny na správných místech může chvíli trvat, a to bude chtít trpělivost. Ale trpělivost růže přináší a vy brzy zahrajete svou první písničku.