Nevylévejte vodu do kanálu, příští rok se bude hodit

Blíží se chladné měsíce roku, a tak je ten nejvyšší čas na to, abyste se rozhodli, co podniknete s vodou ve vaší koupací nádrži. V podstatě máte na výběr tři možnosti. Tou první a často využívanou, je prosté vypuštění vody z nádrže do kanálu. Něco takového je ovšem věčná škoda, navíc přijít o kvalitní vodu bez jejího dalšího zužitkování se vám prodraží. Pokud se chcete vody v nádrži skutečně zbavit, lepší variantou je, polít s ní zahradu. Můžete tak před zimou vhodně zavlažit nejen záhony, ale také stromové a keřové výsadby, které to jistě ocení. dvě dívky na kruhu v bazénuNicméně tou úplně nejlepší možností je, ponechat vodu v nádrži a ošetřit ji tak, abyste z ní měli užitek i příští rok. Pakliže si zvolíte zazimování nadzemního bazénu https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu, budete se moci ve stejné vodě opět koupat, takže ušetříte spoustu peněz za opětovné napuštění nádrže.
Jistě vás napadne, že ponechat vodu v nádrži přes zimu není jen tak. A máte pravdu – pokud přijde mráz a voda zmrzne, mohlo by dojít k poškození pláště nádrže anebo připojených technologií. Tomu lze ovšem snadno zabránit, pokud se budete řídit doporučeným postupem.
V první řadě je tedy nezbytné, abyste hladinu vody snížili pod vstup do filtrace. Filtrační jednotku i jiné technologie vyčistěte, vysušte a uložte na chráněné místo, vstupy následně zaslepte zátkami. Tím ochráníte bazénové technologie.okraj bazénu, klobouk, čtečka, brýle
Samotnou nádrž musíte opatřit dilatačními plováky. Jakmile se postaráte o dobrou kvalitu vody a nalijete do ní zazimovač, je čas umístit na vodní hladinu dilatační plováky, anebo alespoň provizorní PET láhve s pískem. Jejich snadno deformovatelné tělo pohltí případné tlakové síly narůstajícího ledu a stěny nádrže zůstanou v pořádku. Nicméně je potřeba, abyste plováky na hladinu rozmístili správně.
Jakmile toto vše provedete, stačí nádrž zakrýt plachtou a můžete ji nechat odpočívat.