Stačí zatáhnout a je klid

Zvědavé pohledy, které vám směřují přímo do vašeho bytu vás mohou pěkně potrápit. Vaše soukromí je rázem to tam. A ať už se to týká jakékoli místnosti vašeho bytu, tak to člověku vždy hodně vadí. Je totiž těžké posoudit, zda je horší, že vám lidé z ulice koukají do kuchyně anebo do obývacího pokoje.

žaluzie v jídelně

Zkrátka nejlepší by bylo, kdybyste něco takového vůbec nemuseli řešit, ovšem to je někdy těžké – pokud bydlíte v domě, jehož stěna přímo sousedí s chodníkem, po kterém ještě ke všemu proudí od rána až do večera mnoho lidí, třeba zvědavých turistů v historickém centru města, tak vám zřejmě nezbývá nic jiného než se přestěhovat. To je ovšem krajní řešení, na které přistoupí málokdo.

Nicméně i když není možné takovou situaci přímo vyřešit, tak je možné takový stav alespoň výrazně zlepšit. Třeba tím, že si okna opatříte venkovními žaluziemi . Ty jsou výhodné hned v mnoha směrech. V první řadě je pro vás skvělou zprávou, že dokáží účinně tlumit zvuk zvenčí až o třicet decibelů, což rozhodně není málo. Zároveň vás zbaví nepříjemných pohledů zvenčí.

zatažená roleta

Jednoduše večer žaluzie zatáhněte a nikdo k vám již neuvidí, jejich zaclonění je sto procentní. Nicméně majitele venkovních žaluzií jistě potěší i to, že díky nim výrazně ušetří za topení. Žaluzie jim totiž poskytnou nejen zvukovou a světelnou, ale také tepelnou izolaci. V létě vnitřní prostor ochladí odcloněním slunečního žáru a v zimě zabrání zbytečnému úniku tepla do okolí. A navíc, domy opatřené takovými žaluziemi vypadají na pohled velice atraktivně, zvláště moderní architektuře tento prvek velice sluší.

vchod garáže

Pokud tedy nyní přemýšlíte nad tím, zda se vám pořízení venkovních žaluzií vyplatí, tak vás jistě zaujme i několikaletá záruka a pozáruční servis, výroba žaluzií na míru a možnost výběru mezi ručním ovládáním a elektrickým pohonem.