10 rad pro klidné cestování

Lidé jsou různí, někdo cestuje rád, někdo se naopak cestování děsí. Každý máme jinou povahu, což je naprosto samozřejmé, takže to někomu prostě nemusí dělat dobře. Ať už cestujete pouze na dovolenou v létě, nebo jedete na služební cestu kdykoliv v průběhu roku, můžete využít pár našich rad pro to, aby vaše cestování bylo klidnější a příjemnější.
letadlo na runway
1) Kvalitní cestovní pojištění. Vaše cestovní pojištění si uzavíráte zejména pro pokrytí léčebných výloh, protože ošetření v zahraničí by vás mohlo vyjít na obrovské peníze a nikdy nevíte, co se vám může přihodit. Je však vhodné připojistit také zavazadla, a to proti ztrátě i proti krádeži. Dále si můžete připojistit mnoho dalšího.
2) Powerbanka. I přesto, že si telefon plně nabijete, může se stát, že se vám vybije, když si budete krátit cestu různými hrami, focením a podobně. Proto je vhodné mít také nabitou powerbanku, ať máte nějakou rezervu a můžete být v klidu, kdyby se stalo něco nečekaného.
3) Cestovní doklady si dejte třeba do obálky. Vložte si tam potřebné letenky, jízdenky, informace, prostě vše, co se týká vaší cesty, abyste měli jistotu, že to máte připravené.
jízda autobusem
4) Rozdělte si peníze. Část peněz si dejte k sobě a část peněz si uschovejte do zavazadla. Je to z toho důvodu, že kdyby vám někdo nedej bože ukradl příruční tašku, nebo by se v letadle ztratil váš kufr, neměli byste zůstat bez peněz.
5) Prášky proti nevolnosti. Pokud víte, že vám cestování nedělá dobře, dejte si ještě před cestou prášky proti nevolnosti. Do příručního zavazadla si rovněž můžete pořídit například žvýkačky nebo lízátka proti nevolnosti.
6) Pití a drobné jídlo. Dejte si do tašky něco ke svlažení hrdla a něco malého k zakousnutí. Stačí nějaké křupky, piškoty nebo třeba kousek rohlíku.
vlak za jízdy
7) Pohodlné oblečení a hlavně pohodlná obuv. Jestliže víte, že budete několikrát přesedat, dobíhat na autobus nebo něco podobného, je tohle velice důležité. Chce to tedy vzdušné oblečení a vyšlápnutou obuv, ze které nebudete mít puchýře.
8) Na zavazadla si napište jméno. Kdyby se vaše zavazadla ztratila, můžete alespoň doufat, že je podle jména máte šanci dostat zpět.
9) Vezměte si něco, co vás rozptýlí. Ať už půjde o oblíbenou knihu, časopis nebo hru. Cesta vám rychleji uteče a ještě bude zábavná.
10) Odhoďte paniku a nasaďte úsměv. S úsměvem jde přece všechno lépe, takže dobrou náladu do kapsy a užijte si to.