Německem křížem krážem

Spolková Republika Německo má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Vzhledem ke své rozloze a bohaté historii, i když ne vždy šťastné, je velmi rozmanitá, co se jak historických, tak přírodních památek týče. I pro ty jedince, kteří cestují kvůli procvičování cizího jazyka, může být návštěva různých spolkových zemí ojedinělým zážitkem. Na severu se mluví zcela jiným dialektem než na jihu nebo ve středu země.
Víceméně každá spolková země by si zasloužila váš delší pobyt v ní, abyste mohli poznat alespoň část krás a zajímavostí, které nabízí. V Německu si vybere snad každý. Ať už spíše rádi lenošíte a užíváte si procházek po městě, nakupování a kulinářských zážitků, nebo vyrážíte rádi na vysokohorské tůry, koupete se, navštěvujete hrady a zámky nebo jezdíte na kole, či na motorce.
panoráma regensburgu

Co stojí v Německu za vidění

·         Města
Berlín, Hamburg, Mnichov, Stuttgart, Řezno, Norinberk, Drážďany, Kostnice, Brémy, Lübeck, …
·         Jezera
Bodamské jezero, Chiemsee, Ammersee, Müritz
·         Hrady a zámky
Nejen naše země je na ně bohatá. I Německo se mnoha nádhernými může pyšnit. K těm nejkrásnějšíma  nejznámějším určitě patří: Hrad Hohenzollern (Baden – Würtenberg), hrad Rheinstein (údolí Rýna), zámek Neuschwanstein (Bayern), zámek Heidelberg (Baden-Würtenberg), hrad Eltz (Rheinland-Pfalz), hrad Moritzburg (Sachsen)a mnoho dalších.
·         Hory
Bavorské Alpy, Bavorský les, Schwäbische Alb, Černý les, Harz, ….
zámek v Německu
·         Vinice
Podél Rýna, Mosely a Neckaru, můžete zde projíždět po cyklostezkách na kole nebo se plavit lodí. A rozhodně stojí za to ochutnat.
·         Moře a ostrovy
Voda sice studená a často fouká vítr, ale na plážích najdete nezaměnitelné plážové koše, ve kterých se lze schovat a užívat si atmosféru. Rujána s bílými skalisky stojí za návštěvu.
·         Venkov
Udržované vesnice, krásné statky, pasoucí se stáda krav a koní, nezaměnitelná architektura. Načerpáte tady síly a dobijete energii.