Saunování prospívá našemu zdraví

Snad každý z nás již někdy navštívil saunu. Užili jste si to? Určitě ano! Sauna je příjemný způsob, jak můžeme relaxovat a uvolnit naše tělo. Pokud jste si ale mysleli, že návštěva sauny je spojena pouze s odpočinkem, velice jste se mýlili.

pžipravená sauna
Sauna má totiž blahodárné účinky také na naše zdraví. O jaké účinky se jedná konkrétně?

·         Máte vysoký či nízký tlak? Ať už tak nebo tak, saunování vám může pomoci. Před tím, než ale začnete, poraďte se raději s lékařem. Jestliže máte vysoký tlak, je potřeba se po saunování postupně ochlazovat, tedy nevlézt ihned pod ledovou vodu. Jestliže máte naopak nízký tlak, je potřeba dbát na postupné oteplování, nevlézt tedy na nejvyšší lavičku do sauny s nejvyšší teplotou.
prostorná sauna
·         Posilování imunity.Díky pobytu v sauně dochází k roztahování cév, ke zrychlování krevního oběhu, zvyšování tělesného tepu a hlavně k vyšší produkci bílých krvinek, které jsou nejdůležitější součástí našeho imunitního systému. Jestliže i přesto onemocníte nebo na sobě pozorujete například první příznaky chřipky, může vám i v tomto případě sauna velice pomoct v léčení.
·         Blaho pro naši pleť.Máte problémovou pleť? V tom případě vyzkoušejte právě saunu při boji proti akné. Vzhledem k tomu, že se v sauně prohřívá celé naše tělo, dochází také k lepšímu prokrvování pokožky. Díky tomu, že se během pobytu v sauně rozšiřují póry, pleť se snáze zbavuje nečistot a odumřelých buněk. Tento proces dokonce zpomaluje stárnutí pleti, což jistě každá z žen ocení.

·         Astma.Saunování je vřele doporučováno právě astmatikům, lidem trpícím bronchitidou, kašlem nebo poruchami horních dýchacích cest. Pobyt v sauně totiž pomáhá zlepšit dýchání, protože otevírá dýchací cesty, pomáhá uvolňování hlenu a zmírňuje bolesti v krku.
·         Náš mozek nám bude vděčný.Díky saunování dochází k zrychlování funkce mozku, ke zlepšování pozornosti a soustředění díky hormonům, které se během pobytu v sauně uvolňují. Vzhledem k tomu, že relaxace pomáhá tomu, abychom se uvolnili a odplavili stres, můžeme saunu považovat rovněž za velice účinnou při boji s depresemi a při zabránění stavům úzkosti.