Úspěšná žena si musí najít čas i na sebe

Na ženy se s příchodem dalších let uvaluje čím dál více povinností, zodpovědnosti a očekávání, které by jim neměly dělat problémy. Málokterý muž však tuší, jak náročné je být ženou, která pro veřejnost, ale i pro sebe vypadá reprezentativně a může o sobě tvrdit, že má vše v malíku.

Práce, děti, domácnost… a kde jste vy?

Skutečnost, že se jako žena staráte o všechny ve vaší rodině a zabezpečujete pro nich všechno, co potřebují mít hotové, nachystané a pořízené, je už sama o sobě dost vyčerpávající. Někdy se možná v průběhu dne zastavíte a všimnete si v zrcadle váš obličej, který srší únavou a prahne po chvilce odpočinku. Pak se ale zhluboka nadechnete a jdete zase dál do kolotoče nekončících prací, které musíte stihnout, abyste se mohly večer alespoň na pár hodin hodit do postele a „padnout za vlast“.
čaj o přestávce

Nemáte pocit, že je toho na vás příliš a odpočinek byste si konečně zatraceně zasloužily? V tom případě o tom dejte na známost i ostatním!
líčení očí

Váš osobní prostor pro nádech

Věřte tomu, že si nikdy neodpočinete, pokud nebudete cítit, že na to máte právo. Promluvte si s vaší rodinou o tom, že nejste roboti a pro změnu i s vašim nadřízeným, že je načase zvolnit a mít nějaký čas jen pro sebe.

Co takhle:

       Vzít si jednou dovolenou a někam se „odklidit“?

       Nebo si pro změnu zajít každý den po práci do kavárny a přečíst si pár stránek vaší oblíbené knížky.

       Najít si koníčka, který vás kdysi naplňoval nebo zálibu, ve které vynikáte a nechcete se jí vzdát.

        Upravit váš vzhled, starat se o vlasy, úpravu obočí nebo vylepšit vaše nehty.

       Pokecat s kamarádkami, nechat se hýčkat ve wellness a užívat si to, že se můžete svobodně a bezstarostně nadechnout.

Není správné, že ženy tolik dřou, aby se ostatním lidem kolem nich ulevilo od jejich povinností a práce. Měly by být cennějším členem rodiny nebo pracovní skupiny, ale především by měly vědět, že také mají právo – mít čas pouze na sebe.