Lanzarote – ostrov lávy a věčného jara

Lanzarote, jeden z Kanárských ostrovů, patří mezi nejoblíbenější destinace nejen českých turistů. Z velké části jej pokrývá láva. Najdeme na něm jak přelidněné pláže, tak místa, kde téměř nenarazíme na živého tvora. K tomu všemu zde panuje unikátní klima – v zimě teploty odpovídají českému jaru a v létě se na rozdíl od jiných tropických destinací nebudeme cítit jako kuře v mikrovlnné troubě.
lanzarote jeskyně
 
Pojďme si nyní udělat malou virtuální exkurzi po místech, které byste neměli minout v případě, že se zde rozhodnete strávit dovolenou.
 
Mirador del Ríonabízí nejen úchvatné pohledy na sousední ostrůvek La Graciosa, nýbrž také útulnou kavárnu vytesanou ve skále. Její podobu navrhl César Manrique, patrně nejslavnější místní rodák, jenž se významně podepsal na současné podobě Lanzarote.
 
Parque Nacional de Timanfayanás nenechá na pochybách o poměrně nedávné sopečné aktivitě. Poslední erupce tu proběhly před necelými 200 lety, v roce 1824.
 
Správa parku zde nechala vybudovat několik vrtů. Do jednoho z nich v pravidelných intervalech místní zaměstnanci lijí vodu, jež se o několik sekund později vrací zpět v podobě gejzíru páry. Další slouží pro místní restauraci. V ní si můžeme objednat jídla připravená s využitím tepla, že sálá ze země.
stavba na lanzarote
 
Jardín de Cactus, neboli kaktusová zahrada, vznikla z bývalého kamenolomu. Nyní svým návštěvníkům nabízí ke shlédnutí zhruba 4 500 exemplářů kaktusů.
 
Cueva de los Verdes, jeskyně, jež v 16. a 17. století sloužila domorodcům jako úkryt v obdobích invaze pirátů ze severní Afriky, dnes patří mezi nejproslulejší místa ostrova. Turisté sem přijíždějí obdivovat nejen jeskyni samotnou, ale také poslechnout si některý z koncertů. Díky unikátní akustice se totiž přímo nabízí tento typ využití, vynikne zde zejména klasická hudba.
 lávové pole
Los Hervideros– slavné útesy na západním pobřeží – stojí za to navštívit za horšího počasí. Při silném větru a rozbouřeném moři zde můžeme pozorovat úchvatné scenérie.